Parlak Metal Koruması PDF Yazdır e-Posta
Salı, 06 Ekim 2009 01:50 | Administrator tarafından yazıldı.

Parlak Metal KoruyucuParlak yüzeyli, ayna gibi polisajla parlatılmış prinç yada alüminyum malzemelerin kısa sürede korozyon ile kararmasını engelleyebilecek uzun ömürlü koruyucu vernik sistemi.

Dış cephede parlak altın gibi monte edilen prinç yazıları hepimiz ilk takıldığı andaki altın görünümünün, dış etkenler ile aylar içerisinde karardığını biliyoruz. Bu malzemeler üzerinde koruyucu olarak kullanılan sellülozik yada sentetik ithal markalı ürünler bile aylar sonra kararmaya engel olamamaktadır. Bu amaçla geliştirilen yeni koruma sistemi üç aşamalı bir çözüm ile karşımıza çıkmaktadır. ilk önce yüzeyi temizlemek ve uzun ömürlü tutunma sağlamak için hafif matlık oluşturan solüsyon yüzeye fırça yada bez yardımı ile tatbik edilir.

Tamamen bu ince katmanın kurumasından sonra elastik ve yüksek korozyon direncine sahip astar vernik iki kat uygulanır. Kurumasını takiben sert sağlam sonkat vernik uygulaması yapılarak altın yada krom görünümünü uzun yıllar boyunca koruyabilecek. Dayanıklı bir çözüm elde edilir.

Son Güncelleme: Salı, 13 Nisan 2010 19:52